Login
2016
Back Row(Left to Right) Derek Thielen (Draftee), Kyle Collins, Dave Kalthoff (Mgr), Adam Harlander, Reed Voit, Caleb Curry, Troy Wunderlich, Kenny Weber, Josh Becker, Putter Harlander, Will Kleinschmidt, Jordan Bloch, Front Row Connor Huberty, Ricky Hendrickson, Shane Olmshied, Carter Holthaus, Matt Meyer, Cody Stich, Tony Schoenberg, Zac Tomsche, Riley Voit, Jon Bauer, Bat Boy Joseph Hendrickson
Avon Lakers
Division: South
Inaugural Season:
Roster
 NameHometownDate Signed
Adam HarlanderAvon5/20/2010
Anthony SchoenbergAlbany5/25/2012
Brett DegagneRichmond4/25/2017
Caleb Steven CurrySt. Cloud4/17/2015
Carter HolthausAvon6/2/2012
Carter David HubertyAvon6/6/2017
Cody StichAvon4/26/2013
Connor HubertyAvon6/10/2015
Dave KalthoffAlbany4/21/1995
10  Jonathan BauerAlbany6/16/2016
11  Jonathan HarlanderAvon4/8/2014
12  Jordan BlochAlbany6/17/2016
13  Joshua BeckerAvon6/16/2016
14  Kenny WeberAvon4/17/2015
15  Kyle CollinsAlbany5/27/2010
16  Matt MeyerAlbany4/15/2003
17  Reed VoitAvon3/24/2010
18  Riley VoitAlbany6/5/2012
19  Shane OlmscheidSt. Martin4/19/2016
20  Tony HarlanderAlbany5/28/2012
21  Troy WunderlichAvon4/11/2001
22  Will KleinschmittAvon5/25/2015
23  Zac TomscheAlbany4/17/2015
2017 Schedule
DateGameTimeResult
Sun, Apr 30 UPSALA BLUE JAYS 1:30 PM L 10-6 Summary
Sun, May 7 @ St. Stephen Steves 1:30 PM W 6-5 (12 inn) Summary
Sun, May 14 ST. WENDEL SAINTS 1:30 PM W 1-5 Summary
Sun, May 21 @ Sobieski Skis 1:30 PM L 0-3 Summary
Sat, May 27 @ Freeport Black Sox 7:30 PM W 2-1 Summary
Mon, May 29 OPOLE BEARS 1:30 PM W 1-7 Summary
Sun, Jun 4 @ St. Wendel Saints 1:30 PM L 0-5 Summary
Sun, Jun 11 FLENSBURG FALCONS 1:30 PM W 1-6 Summary
Sun, Jun 18 @ Randall Cubs 1:30 PM W 6-2 Summary
Sat, Jul 1 ST. STEPHEN STEVES 1:30 PM W 1-5 Summary
Sun, Jul 2 @ Opole Bears 1:30 PM W 5-1 Summary
Sat, Jul 8 @ Swanville Swans 1:30 PM W 12-7 Summary
Sun, Jul 9 FREEPORT BLACK SOX 1:30 PM L 5-3 Summary
Sat, Jul 15 FREEPORT BLACK SOX 1:30 PM W 5-7 Summary (Divisional Playoffs)
Sun, Jul 16 ST. STEPHEN STEVES 11:00 AM W 3-4 Summary (Divisional Playoffs)
Sun, Jul 23 ST. STEPHEN STEVES 1:00 PM W 5-9 Summary (Divisional Playoffs)
Sat, Jul 29 NISSWA LIGHTNING 5:00 PM W 2-3 Summary (Regional Playoffs)
Sun, Jul 30 @ Sobieski Skis 1:30 PM W 8-3 Summary (Regional Playoffs)
Sat, Aug 5 BUCKMAN BILLYGOATS 4:00 PM L 6-3 Summary (Regional Playoffs)
Sat, Aug 12 FORT RIPLEY REBELS 3:30 PM L 4-1 Summary (Regional Playoffs)
Sun, Aug 20 SAINT PETER SAINTS 5:00 PM L 2-1 Summary (State Playoffs)