Login
2011
Batboy – Zach Denny Front Row – Ethan Branum, Chris Veith, Brett Kramer, Jason Sather, Blaine Bubalo, Nick Jelacie, Jim Kramer Back Row – Austin Schmolke, Tim Veith, Rob Veith Jr, Rhett Williamson, Bill Sather, Logan Kalis, Ray Austin Dan Rhoda, Chuck Plante Not Pictured – Rob Veith Sr, Curt Veith, Scott Leblanc, Andy Waletzko
Fort Ripley Rebels
Division: North
Inaugural Season:
Roster
 NameHometownDate Signed
Billy SatherFt.Ripley5/10/2005
Brad WaytashekPierz4/20/2013
Brett KramerBaxter4/4/2004
Brian SkluzacekLittle Falls4/10/2014
Chris VeithBrainerd3/18/2011
Christopher SmolkeBrainerd5/5/2017
Chuck PlanteBrainerd5/19/2010
Dustin LittlefieldLittle Falls3/24/2014
Ethan BranumBrainerd4/24/2009
10  Hayden BuckowskiBrainerd5/22/2016
11  Jacob CaugheyBrainedrd4/30/2014
12  Jason SatherFort Ripley3/24/2001
13  Jim KramerBrainerd5/8/1979
14  Logan KalisLittle Falls4/14/2011
15  Luke WeberBrainerd4/26/2017
16  Malachy BrinkBaxter`4/26/2017
17  Nick JelacieBrainerd5/3/2004
18  Preston VeithBaxter6/13/2017
19  Rhett WilliamsonBaxter5/16/2004
20  Robert VeithBrainerd4/26/1977
21  Tim VeithBrainerd4/20/1995
22  Zach HeidmannBaxter3/15/2018
2018 Schedule
DateGameTimeResult
Sun, Apr 29 SWANVILLE SWANS 1:30 PM W 1-20 (7 inn) Summary
Sun, May 6 @ St. Mathias Devils 1:30 PM W 8-0 Summary
Sun, May 13 AITKIN STEAM 1:30 PM W 1-7 Summary
Sun, May 20 NISSWA LIGHTNING 12:30 PM L 10-1 Summary
Sun, May 20 CUYUNA RANGE MINERS 3:30 PM W 3-6 Summary
Sun, May 27 @ Sobieski Skis 1:30 PM L 7-8 (11 inn) Summary
Mon, May 28 @ Cuyuna Range Miners 1:30 PM W 16-5 (7 inn) Summary
Sun, Jun 3 RANDALL CUBS 1:30 PM L 4-2 Summary
Sun, Jun 10 @ Upsala Blue Jays 1:30 PM W 6-0 Summary
Sun, Jun 17 ST. MATHIAS DEVILS 1:30 PM W 6-16 (8 inn) Summary
Sat, Jun 30 @ Aitkin Steam 1:30 PM W 13-6 Summary
Sun, Jul 1 FLENSBURG FALCONS 3:00 PM W 1-4 Summary
Fri, Jul 6 @ Nisswa Lightning 7:30 PM W 10-6 Summary
Sat, Jul 14 CUYUNA RANGE MINERS 1:30 PM W 2-16 (7 inn) Summary (Divisional Playoffs)
Sun, Jul 15 @ Nisswa Lightning 1:30 PM L 3-6 Summary (Divisional Playoffs)
Sat, Jul 21 CUYUNA RANGE MINERS 1:30 PM W 0-16 (7 inn) Summary (Divisional Playoffs)
Sun, Jul 22 @ Nisswa Lightning 1:00 PM L 1-7 Summary (Divisional Playoffs)
Sat, Jul 28 @ Lastrup Lakers 5:00 PM L 2-3 (14 inn) Summary (Regional Playoffs)
Sun, Jul 29 @ St. Stephen Steves 11:00 AM W 8-0 Summary (Regional Playoffs)
Sat, Aug 4 @ Upsala Blue Jays 1:30 PM W 7-4 Summary (Regional Playoffs)
Sun, Aug 5 LASTRUP LAKERS 1:00 PM L 5-4 Summary (Regional Playoffs)
Sat, Aug 18 PELICAN RAPIDS LAKERS 5:00 PM W 2-4 (10 inn) Summary (State Playoffs)
Sun, Aug 26 @ New Market Muskies 11:00 AM L 3-4 Summary (State Playoffs)